EN

Aktualności o firmie

Jak czyścić zabawki i legowiska dla zwierząt?

Codzienna higiena jest ważną częścią ludzkiego życia. Zawsze wyprzedzaj konkurencję, jeśli chodzi o sprzątanie domu i zapewnienie mu przestrzeni do zamieszkania i mieszkania. To samo dotyczy zwierząt domowych. Ważne jest, aby nie zapomnieć o opiece nad swoim futrzanym przyjacielem. Są tak samo ważni jak reszta twojej ludzkiej rodziny i zasługują na jak największą opiekę.


Istnieje wiele sztuczek, których możesz użyć, aby życie swojego zwierzaka było jak najbardziej higieniczne. Od ekologicznych środków czyszczących, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, po majsterkowanie, możesz nauczyć się wielu rzeczy. Ważne jest również, aby wiedzieć, jak często trzeba czyścić zabawki, łóżka i podobne przedmioty. Dlatego przyjrzymy się bliżej, jak łatwo to osiągnąć.


1. Czas wrzucić go do wody

Jeśli jesteś nowy w opiece nad zwierzętami jako całości, pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, kiedy nadszedł czas, aby wyrzucić pościel i prześcieradła podczas prania. Nie jest tajemnicą, że nasi futrzani przyjaciele tracą dużo włosów, a jeśli nie kąpią się regularnie, to też pachną. Mając więc na uwadze te dwa czynniki, możesz łatwo określić, kiedy wyrzucić ich rzeczy podczas procesu czyszczenia. Kiedy zaczyna pachnieć i odkłada się dużo włosów. Dzięki temu projektowi jasne jest, że musisz prać pościel i inne przedmioty przynajmniej raz w tygodniu, aby pomóc im utrzymać zdrowy i higieniczny tryb życia. 


2. Mycie łóżka i rozkładany fotel

Zwierzęta są jak członkowie Twojej rodziny, ale to nie znaczy, że możesz je regularnie myć. Pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, są włosy. Jeśli po prostu wyrzucisz łóżko, włosy nigdy całkowicie nie wypadną i staną się upartą częścią tkaniny. 

Więc najpierw musisz użyć niestrzępiącej się szczotki, aby usunąć wszystkie widoczne włosy przed zmoczeniem łóżka. Zauważysz, że bez względu na to, jak mocno będziesz szczotkować, część włosów nadal będzie przywierać do tkaniny. Aby to zrobić, należy suszyć pościel i prześcieradła w suszarce bez ogrzewania przez 10 minut. Poluzuje nadmiar włosów, dzięki czemu można je łatwo usunąć i włożyć do pralki. Następnie pościel można namoczyć w gorącej wodzie i wyprać bezzapachowym detergentem. Gorąca woda jest dobra do dezynfekcji, ale zawsze sprawdzaj na etykiecie maksymalną temperaturę wody do mycia. 


3. Umyj wszystkie zabawki

Często zwierzaki bawią się gumą/plastikiem lub pluszakami. Procedury czyszczenia są bardzo różne dla obu, więc zapnij pasy i spójrz: 

Zabawki gumowe/plastikowe: Te zabawki są stosunkowo łatwe do czyszczenia, ponieważ zwykle można je układać w stos. Najpierw musisz napełnić wiadro jedną częścią wody i jedną częścią destylowanego białego octu. Następnie możesz namoczyć wszystkie gumowe/plastikowe zabawki w tej mieszance, odpowiednio wyszorować, a następnie namoczyć w zwykłej wodzie i pozostawić do wyschnięcia.

Pluszowe zabawki: Pluszowe zabawki można prać ręcznie lub w pralce, ale najpierw musisz ponownie zetrzeć wszystkie włosy. Jeśli używasz prania w pralce, pamiętaj o delikatnym cyklu, aby uniknąć uszkodzenia pralki. 


4. Kocia wspinaczka górska

Koty są energicznymi zwierzętami, więc jeśli chcesz uszczęśliwić swojego kota, musisz mieć w domu alpinistę. Ale ci wspinacze wyglądają jak potężny przedmiot do sprzątania. Ale chodzi o to, że jest to łatwe, jeśli wykonasz kilka ogólnych kroków. Najpierw musisz oczyścić uparte włosy. Następnie nadszedł czas, aby wprowadzić ciepłą wodę i łagodne, bezzapachowe detergenty do prania. 

Musisz wyszorować obszar na dywanie ściereczką lub szczotką zwilżoną zmywaczem do wody. Następnie wytrzyj zwykłą wilgotną szmatką, aby usunąć mydło. Następnie jest suszony na powietrzu. 


5. Zdezynfekuj kuwetę

Kuwety muszą być regularnie czyszczone i dezynfekowane, ponieważ odchody kota/psa mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia Twojego gospodarstwa domowego. Aby wyczyścić kuwetę swojego pupila, musisz najpierw usunąć cały piasek, a następnie wyszorować ciepłą wodą i łagodnym bezzapachowym środkiem czyszczącym, który nie pozostawi żadnych pozostałości chemicznych. Umyj go, pozostaw do wyschnięcia i wypełnij żwirek czystym piaskiem. Podczas czyszczenia należy nosić jednorazową maskę i rękawiczki. 


6. Naczynia z jedzeniem i wodą

Nie używasz ponownie brudnych naczyń do następnego posiłku, prawda? To samo dotyczy zwierząt domowych. Ich tace na żywność i wodę muszą być codziennie czyszczone, aby zachować zdrowie. Bakterie bardzo szybko rosną w miskach na jedzenie/wodę, dlatego ważne jest, aby regularnie o nie dbać. Są łatwe do czyszczenia w zmywarce, ale jeśli to nie brzmi zachęcająco, z pewnością możesz umyć ręce letnią wodą i łagodnym płynem do naczyń. 


Opieka nad zwierzętami to ciężka praca, prawie jak opieka nad małymi dziećmi. Więc jeśli jesteś osobą zajętą, która ledwo ma wystarczająco dużo czasu, aby nadążyć, warto zastanowić się nad korzyściami wynajęcia profesjonalnej usługi sprzątania, zwłaszcza jeśli masz zwierzęta. To powiedziawszy, mamy nadzieję, że niektóre z tych wskazówek pomogą Ci łatwiej opiekować się swoim futrzanym przyjacielem.

Kategoria wiadomości

Chcesz dowiedzieć się więcej o Jump Arenie?

Zadaj pytanie
Proszę
pozostawiać
wiadomość
Telefon / WhatsApp / WeChat:

Dodaj:

Wanyang Zhongchuang, okręg Cangnan, miasto Wenzhou, prowincja Zhejiang

Kot

Pies

Szybkie linki

Wsparcie IT przez