EN

Aktualności o firmie

Jak często należy czyścić miski i zabawki dla kota?

Zgadnij, gdzie w Twoim domu znajduje się najwięcej zarazków? 

Many pet owners may not expect that the cat owner eats and drinks water in the food bowl and water bowl every day. If you don't wash it for 4-5 days, it will have as many bacteria as the kitchen sink and rags.In addition to the food and water bowls, the hygiene of zabawki dla kotów is also a concern.Do you really know what kind of environment a cat owner lives in?


Jak często czyścicie miski dla zwierząt?

Only 33.57% of the owners can clean the food bowl once a day. The most common frequency is to clean up once every 2-3 days, but there are many shovels that clean up once more than 3 days or more than a week.However, this data is already very good compared to the data of American owners. In 2015, rcopetcare (a pet website) conducted an anonymous survey of pet owners in the United States. The results showed that more than 60% of pet owners cleaned up every 3 days. Pet bowls, and 10% of pet owners do not regularly clean their pet bowls. 


Czy ta częstotliwość czyszczenia jest wystarczająca?

Obviously not enough. In 2011, the NSF (National Sanitation Foundation) conducted a comprehensive inspection of 30 homes to measure bacterial contamination levels. Pet bowls and zabawki dla zwierząt are among the top 10 places with the most germs. 

W miskach i zabawkach dla zwierząt wykryto duże ilości MRSA, Pasteurella multocida i wielu gatunków Corynebacterium, z których wszystkie znacznie przekraczały normalne poziomy. 

Niektóre z tych bakterii pochodzą ze środowiska, a niektóre z pyska zwierzęcia i przyczepiają się do miski na karmę i zabawek ze śliną podczas jedzenia i zabawy. 

These bacteria multiply on pet food bowls and toys. Especially the water and food bowls, which have a damp environment and a lot of food residues, if they are not cleaned regularly, it is a paradise for bacteria.Will different materials have an effect?

Badania przeprowadzono na Uniwersytecie Hartpury. Miski z trzech różnych materiałów: plastiku, stali nierdzewnej i ceramiki testowano pod kątem liczby formacji bakteryjnych w ciągu 14 dni. 

Zgodnie z oczekiwaniami, 14 dnia liczba bakterii w plastikowych miskach > miskach ceramicznych > miskach ze stali nierdzewnej. Nieoczekiwanie jednak w miskach ceramicznych pojawiły się najbardziej szkodliwe bakterie, w tym MRSA (odporny na metycylinę Staphylococcus aureus, który jest bardziej zjadliwy) oraz Salmonella.

Tam, gdzie istnieje możliwość wyboru, należy preferować miski ze stali nierdzewnej przeznaczonej do kontaktu z żywnością. 

Najskuteczniejsza metoda i częstotliwość czyszczenia. 

Jako wykwalifikowany właściciel zwierzęcia, jak często powinieneś czyścić miski i zabawki dla zwierząt? 


Miska dla zwierząt

W rzeczywistości FDA i kilka witryn weterynaryjnych zalecają traktowanie misek na karmę dla zwierząt i misek na wodę jak własnych naczyń: myj je raz dziennie, nie tylko wodą, ale dokładnie szczotką i detergentem. 

Oprócz codziennego czyszczenia, zgodnie z zaleceniami NSF, dezynfekcję należy przeprowadzać raz w tygodniu przy użyciu roztworu wybielacza 1:50, namoczyć miskę na karmę i miskę na wodę na dłużej niż minutę, a następnie dokładnie spłukać (jeśli nie opłucz, zostanie zatruty) i pozostaw do wyschnięcia. Po wyschnięciu nakarm koty. Ta metoda nadaje się również do misek na żywność i misek na wodę, które nie były czyszczone przez długi czas. 


Automatyczny dozownik wody

Ale wielu gówniarzy używa automatycznych dystrybutorów wody. Czy automatyczne dystrybutory wody również wymagają codziennego czyszczenia?

Automatyczny dozownik wody dostarcza płynącą wodę, co może w pewnym stopniu zapobiegać tworzeniu się biofilmów, ale nadal dochodzi do proliferacji bakterii. W rzeczywistym użyciu automatyczny dozownik wody używany przez proszek ślimaka, nawet jeśli jest używany element filtrujący, będzie wyczuwał rybi zapach wokół pompy wodnej (prawdopodobnie nagromadzone związki aminowe) za każdym razem, gdy jest ona demontowana i myta, nie wspominając o patrzeniu na Brak bakteria.

Ślimak w proszku zwrócił się do wielu producentów dystrybutorów wody, a większość producentów zaleca również wymianę wody co najmniej co 3 dni i jednoczesne dokładne czyszczenie. 


Pet zabawka

Zgodnie z zaleceniami NSF, w przypadku zabawek dla kotów, pluszowe zabawki nadające się do prania i żwirek dla kota powinny być czyszczone przynajmniej raz w miesiącu;

Zabawki o twardej powierzchni, które są niewygodne w czyszczeniu, należy raz w miesiącu przetrzeć wybielaczem, dokładnie wypłukać i wysuszyć przed podaniem ich kotom; zabawki, których nie można wyczyścić i których wycieranie jest niewygodne: zabawki, takie jak patyczki dla kota, również należy regularnie sterylizować na słońcu. 

Niewidzialne bakterie są powszechne w każdym zakątku życia właściciela kota, a gdy właściciel zwierzęcia jest leniwy, wykorzysta to.

Kategoria wiadomości

Chcesz dowiedzieć się więcej o Jump Arenie?

Zadaj pytanie
Proszę
pozostawiać
wiadomość
Telefon / WhatsApp / WeChat:

Dodaj:

Wanyang Zhongchuang, okręg Cangnan, miasto Wenzhou, prowincja Zhejiang

Kot

Pies

Szybkie linki

Wsparcie IT przez